09170917871

کابینت آشپزخانه مدرن چیست؟

شاید شما هم شنیده باشید که آشپزخانه قلب هر خانه است و دکوراسیون زیبای آن تاثیر چشم‌گیری بر منحصر‌به‌فرد بودن و دل‌پذیرتر کردن این فضا دارد و علاوه بر آن اشخاص از بودن در آن احساس لذت و آرامش بیشتری می‌کنند.
بخش اعظم آشپزخانه‌ را کابینت‌ها فرا گرفته‌اند. کابینت‌ها به دو دسته کلاسیک و مدرن تقسیم می‌شوند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از کابینت‌های مدرن و زیبا می‌توان زیبایی آشپزخانه را چند برابر کرد. اما کابینت‌های مدرن چه نوع کابینت‌هایی هستند؟
 
طراحی مدرن از ابتدای جنگ جهانی اول شروع شد که ویژگی‌های آن سادگی، سطح صاف و بدون شیب بود. کابینت‌های مدرن دارای مولفه‌هایی از جمله: سادگی در و چوب‌ها، براق بودن و طراحی زاویه دار می‌باشند و همچنین دارای فضایی جهت نگهداری ظروف آشپز‌خانه و غذاخوری نیز هستند. به طور کلی در طراحی کابینت ها عوامل مختلفی نقش دارند و می توان آن ها را بر طبق ماده ساخته شده مثلا ام دی اف که خود به نام کابینت ام دی اف مشهور است یا رنگ و سبک طبقه بندی کرد. امروزه اما به طول کلی کابینت ها به دو دسته کابینت مدرن و کلاسیک تقسیم می گردند.همون طور که می دانید کابینت ها نقش مهمی در آشپزخانه های ایرانی دارند. از آن جا که آشپزی در کشور ما یک رکن اساسی در هر خانه ای است پس وجود یک آشپزخانه زیبا می تواند باعث گرمی بیش تر فضای داخلی خانه شما بگردد. کابینت ها برای استفاده های مختلفی مانند نگهداری مواد غذایی، ابزارهای پخت و پز و مواد شوینده استفاده می شوند. در طراحی آشپزخانه ها می توان فقط از سبک مدرن یا کلاسیک یا ترکیبی از این دو سبک استفاده کرد ولی به طور کلی افراد خواهان این هستند که تنها از یک طرح استفاده کنند.
در طراحی مدرن از سبک سنتی فاصله گرفته و به شکل امروزی و مدرن نزدیک شده ایم. کابینت های مدرن از کابینت های نوع کلاسیک کوچکتر هستند و سطح آن نسبت به کابینت نوع کلاسیک بیش تر صیقل خورده است. در ساخت این کابینت ها می توان از مواد متفاوتی استفاده کرد. کابینت ممبران نیز از زمره کابینت های مشهور است. از جمله موادی که برای ساخت آن ها استفاده می شود شیشه، فلز، چوب و لمینت می باشد.
در این نوع کابینت ها به جای درهایی که در نوع کلاسیک استفاده می شد از مدل کشو در ساخت آن استفاده می کنند. به خاطر پشرفت هایی که در طراحی داخلی صورت گرفته است امروز بیش تر مردم تمایل به استفاده از کابینت های سبک مدرن در آشپزخانه خود دارند. لازم به ذکر است استفاده از کابینت های مدرن در دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما باعث افزایش قیمت خانه می گردد و عموما این خانه ها در نواحی ثروتمندتر یافت می شوند. امروزه حتی افرادی که دارای خانه کلاسیک هستند تمایل دارند که آشپزخانه ای با سبک مدرن داشته باشند.
 
کابینت‌های مدرن نسبت به مدل‌های کلاسیک علاوه بر زیبایی، مقرون به صرفه‌تر نیز هستند. فضای کمتری را می‌گیرند، سادگی ویژگی بارز آن‌ها است و تنوع رنگی و متریالی بیشتری دارند. اگر در طراحی کابینت ها از مدل های امروزی و جدید استفاده گردد به این کابینت ها نوع مدرن گویند. کابینت های نوع مدرن نسبت به نوع سنتی تفاوت هایی دارند و بیش تر شبیه مدل های روز می باشند.
طراحی کابینت های مدرن برای اولین بار در آغاز جنگ جهانی و به صورت صاف و بدون تزئینات صورت گرفت. از جمله ویژگی های این مدل می توان به براق بودن و طراحی ساده آن در درب و چهارچوب ها اشاره کرد. کابینت های مدرن اندازه کوچکی دارند به همین دلیل در هنگام تولید آن ها از کشو به جای درب می توان استفاده کرد.